Rejs dla kobiet w Chorwacji

Drogie kobiety!

Zostawcie pracę, dzieci, mężów, miejski gwar, stres i obowiązki!

Zróbcie coś wyłącznie dla siebie i dajcie się namówić na kobiecy wyjazd w jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie!

Ten fantastyczny czas w kobiecym gronie będziemy spędzać zachwycając się bajkowymi krajobrazami chorwackich wysp i wybrzeża Adriatyku oraz dbając o swoje ciało, umysł i duszę poprzez codzienną aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i techniki relaksacyjne. Poczujemy moc kobiecego wsparcia i kobiecej siły podczas wieczornych kręgów.

Będziemy żeglować, pływać w morzu, opalać się na jachcie i na plażach w małych zatoczkach, zachwycać się przepływającymi obok nas delfinami, chodzić na długie spacery z dala od miejsc turystycznych. Będziemy wspólnie smakować życie, rozpieszczać wszystkie zmysły i znajdować przyjemność i radość w naszej kobiecości.

Co proponujemy:

 • 7-dniowy rejs komfortowym jachtem żaglowym
 • Codzienne ćwiczenia (z elementami jogi i pilatesu)
 • Warsztaty kulinarne z oczyszczającej kuchni warzywno – owocowej (dieta dr Dąbrowskiej, dieta raw)
 • Ćwiczenia i warsztaty, podczas których poznacie różnego rodzaju metody i techniki relaksacji, radzenia sobie ze stresem, poprawy samopoczucia (mindfulness, ćwiczenia oddechowe, wizualizacje, ASMR, taniec, aromaterapię, medytacje i inne)

Kiedy: 18 – 25 września 2021

KOSZT: Cena promocyjna – 1950 zł od osoby (do 31 maja). Po 31 maja – 2250 zł od osoby

Uwaga: przy rezerwacji dla dwóch osób łączna zniżka 200 zł

CENA ZAWIERA:

 • Wynajem jachtu (zakwaterowanie sobota – sobota, w kabinach 2-osobowych z jednym łóżkiem podwójnym lub piętrowym)
 • Obsługę i opiekę licencjonowanego doświadczonego kapitana
 • Codzienne zajęcia – ćwiczenia, medytacje, kręgi mocy i inne
 • Warsztaty kulinarne „Oczyszczająca dieta warzywno-owocowa”
 • Podstawowe szkolenie jachtowe
 • Ubezpiecznie
 • Pościel i ręczniki
 • Sprzątanie końcowe

Dodatkowo

 • 1 x relaksacyjny masaż olejkiem aromatycznym 
 • Dokumentacja fotograficzna z wyprawy (w wersji elektronicznej)
 • e-book „7 dni oczyszczania ciała u umysłu”

CENA NIE ZAWIERA:

 • Dojazdu na miejsce (wynajmiemy małego busa, pojedziemy własnymi samochodami lub wykupimy przejazd w firmie transportowej. Koszt to ok. 500 zł w obie strony)
 • Kaucji za wynajem jachtu (100 euro od osoby) – deponowana gotówką u armatora przed zaokrętowaniem i oddawana po opuszczeniu jachtu (bez uszkodzeń)
 • Składki jachtowej (ok. 150 euro od osoby) na paliwo do jachtu, podatki, opłaty portowe oraz zakup produktów żywieniowych
 • Opłaty klimatycznej w wysokości 10 kun = ok. 1,35 euro/dobę/osobę

Liczba uczestniczek: max. 8

Więcej

Tego potrzebuje każda kobieta: czasu dla siebie. Czasu, aby mogła odpocząć, zrelaksować się i jednocześnie o siebie zadbać. Każda z nas wie, że warunkiem dobrego samopoczucia są trzy elementy – zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz relaks i odpoczynek. A czy można sobie wyobrazić lepszy czas i miejsce niż ciepły koniec lata, w przepięknych okolicznościach przyrody i w gronie innych kobiet? Z dala od miasta, od codziennych obowiązków, od cywilizacji. Spędzać beztrosko czas leżąc na jachcie, wystawiając twarz ku słońcu, nigdzie się nie spieszyć, nic nie musieć…

Tych z Was, które już mają za sobą doświadczenie rejsu na jachcie żaglowym z pewnością nie trzeba długo namawiać. Te, które jeszcze nigdy nie spędzały wakacji w ten sposób – dajcie się namówić na coś zupełnie nowego, co niewątpliwie będzie dla Was fantastyczną przygodą i pozostanie na długo w pamięci.  

Wyjdźcie poza schemat!

Otwórzcie się na nowe!

Zróbcie coś wyłącznie dla siebie!

——

O Rejsie

Aby wziąć udział w rejsie nie jest wymagane żadne doświadczenie ani umiejętności. Nie musicie nawet umieć pływać! Adriatyk latem jest bardzo spokojny, raczej nie powinnyśmy się obawiać choroby morskiej. Nasz doświadczony kapitan, który przepływał na wodach Chorwacji już tysiące mil, poprowadzi dla Was szkolenie wprowadzające.

Każdego dnia będziemy nocować w innym miejscu, w tym co najmniej 2 x nocleg w porcie (pozostałe na kotwicy)

Trasa rejsu będzie ustalana na bieżąco zależnie od naszych potrzeb i warunków pogodowych (głównie od wiatru)  

O Kuchni

Podczas rejsu będziemy wspólnie przygotowywały posiłki (w formie warsztatów kulinarnych), bazujące na oczyszczającej diecie warzywno-owocowej. Lato i kraj śródziemnomorski to idealny czas i miejsce na spróbowanie tego sposobu odżywiania, który wspomaga naturalne procesy oczyszczania organizmu, reguluje metabolizm, a co za tym idzie pomaga polepszyć ogólny stan zdrowia, wygląd skóry i samopoczucie. Przekonacie się, jakie to proste i jak smaczna może być taka dieta. W sezonowe warzywa i owoce będziemy zaopatrywać się na targach, u lokalnych producentów. W ramach warsztatów poznacie założenia kuchni raw (witariańskiej), oczyszczającej diety dr Dąbrowskiej i inne.

O Ćwiczeniach i relaksacji

W miarę możliwości codzienne przed śniadaniem powitamy dzień ćwiczeniami z elementami jogi i pilatesu (lub slow joggingiem) na rozbudzenie, energię i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Każdego dnia postaramy się praktykować medytację pozwalającą odnaleźć spokój, harmonię i pozytywną energię. Poznacie różnego rodzaju proste techniki relaksacyjne, które pomagają redukować stres, poprawiają nastrój i dodają energii (jak np. ćwiczenia oddechowe, wizualizacje, mindfulness, kąpiel leśna). Jeśli nigdy nie praktykowałyście medytacji ani ćwiczeń relaksacyjnych to dobry czas aby je poznać i zobaczyć, jak na nas wpływają, jak na nie reagujemy, które nam pasują i które na stałe mogą wpisać się w naszą codzienną rutynę.

O Wieczornych kręgach

W ramach wyjazdu przewiduję zwołanie dwóch kręgów kobiet – kręgu otwarcia (drugiego wieczoru) i kręgu zamknięcia (ostatniego wieczoru). Głównym założeniem kręgu jest idea inspirującego bycia razem, ponad wszelkimi podziałami. W kobiecym kręgu jest przestrzeń na nasze uczucia i doświadczenia, na lepsze poznanie siebie, swoich potrzeb, oczekiwań od siebie i od innych oraz napełnienie się mocą. W kręgu nie ma miejsca na rozmowę, na komentarze, na dawanie rad. Jest miejsce na bycie wysłuchaną, w atmosferze wzajemnej akceptacji, zrozumienia i wsparcia.

O Masażu

Chyba nie ma osoby, która nie lubi masaży! Masaż to idealna recepta na głęboki, błogi relaks, którego od czasu do czasu potrzebuje każda z nas. Naturalne olejki do masażu uczynią zabieg efektywniejszym, ale i znacznie przyjemniejszym – dzięki zapachom, które dobierzemy wspólnie w zależności od potrzeb skóry i preferencji. Aromatyczny olejek, relaksująca, nastrojowa muzyka, delikatne kołysanie jachtu pozwolą w pełni wykorzystać zalety odprężającego masażu.

Uwaga:

Podczas rejsu zaproponujemy różnego rodzaju aktywności i sposoby zadbania o siebie, o swoje ciało, duszę i umysł. Ale to Wy będziecie decydować, z czego chcecie skorzystać, co jest Wam aktualnie potrzebne, z czym się czujecie dobrze. Dotyczy to zarówno ćwiczeń, spotkań w kręgach czy proponowanej diety. To ma być Wasz najlepszy czas, to Wy wiecie najlepiej, co jest dla Was dobre i co Wam służy.

” Z a c z n i j. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje- to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację. Co z tego, że się boisz? Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i cię ugryzie, to niech się to wreszcie stanie. Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej, żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała, zamiast mieć w nim wieczną wymówkę do czyszczenia rzeki.” Clarissa Pinkola Estes, Biegnąca z wilkami

„Jeśli nic nie zmienisz, to nic sie nie zmieni”

Celem tego kobiecego wyjazdu jest jak najpełniejsze wykorzystanie czasu z dala od codzienności

Uwolnienie od stresu i napięć

Oczyszczenie ciała i uspokojenie umysłu

Smakowanie życia tu i teraz

Poczucie mocy kobiecego wsparcia

Odpoczynek, regeneracja, ukojenie zmysłów

Zapraszam wszystkie kobiety do wspólnego przeżycia pięknych, niezapomnianych chwil na jedynym w swoim rodzaju kobiecym rejsie mocy!

Sylwia

Zapisy: sylwia@domwinaioliwy.pl

+48 663 884 431

Galeria:

EVENTY

Spotkania kulinarne dla firm i grup zorganizowanych
Organizuję spotkania dla grup, podczas których przygotowujemy pyszną kolację –włoską, hiszpańską czy śródziemnomorską, składającą się z przystawek, dań głównych i deseru, zakończoną wspólną degustacją z odpowiednio dobranymi winami. Zapraszam do współpracy firmy, grupy zorganizowane czy grupy przyjaciół.

Degustacje wina i oliwy
Jeśli tak jak ja kochacie kuchnię śródziemnomorską, lubicie wino i chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o danym regionie zapraszam na wspólne degustacje produktów, potraw i win. Każde spotkanie dotyczy jednego kraju – opowiem o nim od strony kulinarnej, przekażę Wam wiedzę dotyczącą wina i oliwy w tym kraju, a wszystko to przy zastawionym stole i w dobrym towarzystwie.

Wydarzenia Wino i Oliwa 
Spotykamy się Warszawie, ale też w Toskanii i w Andaluzji. Wspólnie gotujemy i pijemy najlepsze wina z regionu. Przy stole, gdzie króluje dobra zabawa, śmiech, beztroska.

CATERING

Proponujemy catering śródziemnomorski, wegetariański lub wegański na małe imprezy i wydarzenia, spotkania firmowe czy uroczystości rodzinne.

Przygotujemy pyszne przekąski, tzw. finger foods na imprezy stojące lub pełne zestawy na obiad czy kolację w zaproponowanym miejscu.

Wszystkie potrawy i dania przygotowujemy bezpośrenio przed wydarzeniem, używając świeżych, sezonowych warzyw i owoców. W naszej kuchni nie używamy produktów zawierających szkodliwe składniki i konserwanty, nie używamy niezdrowych tłuszczy, ograniczamy biały cukier i gluten.

Przykładowe menu na catering stojący:

 • roladki z cukinii
 • rollsy z ciasta francuskiego
 • spring rollsy z sosem z masła orzechowego
 • wegańskie ‘sushi’ z brązowym ryżem czy z makaronem sobą
 • onigiri – japońskie kulki ryżowe
 • wrapy z warzywami
 • mini kanapeczki z pastami z warzyw, strączków i nasion np. suszonych pomidorów i kaszy jaglanej, z czerwonej lub białej fasoli, z pieczonej papryki, z nasion słonecznika, itp.
 • łódeczki z cykorii
 • parmezanowe miseczki z sałatką
 • szaszłyki warzywne
 • jaglane raffaello
 • kulki mocy z daktyli i orzechów
 • brownie z czerwonej fasoli
 • krakersy z nasion i płatków owsianych

Przykładowe menu na obiad/ kolację

Przystawki

 • domowe marynowane warzywa
 • parmigiana z bakłażana, pomidorów i mozzarelli
 • sałatka z cieciorką i serem feta

Zupa – krem z sezonowych warzyw, np.

 • krem pietruszkowo- gruszkowy z parmezanem
 • krem z rukwi wodnej z limoką i słonecznikiem
 • krem cukiniowo – czosnkowy z bazylią
 • krem z fenkuła z wędzonym łososiem

Danie główne

 • Tarta sezonowa
 • Canelloni ze szpinakiem i ricottą
 • Risotto sezonowe

Deser

 • Tiramisu
 • Tartaletki z kremem i owocami
 • Sorbet cytrynowy
 • Cheesecake z mascarpone i ricotty
 • Wegański ‚sernik’ z tofu i kaszy jaglanej

Możemy przywieźć przygotowane wcześniej posiłki i wyserwować je lub przygotować wszystko na miejscu.

Gwarantujemy, że wszystko będzie świeże i pyszne!e

WARSZTATY KULINARNE

Na warsztatach podzielę się z Wami moją wiedzą na temat kuchni śródziemnomorskiej, którą zdobyłam mieszkając w tym regionie i ucząc się od lokalnych szefów kuchni. Prowadzę warsztaty z kuchni włoskiej, toskańskiej, sycylijskiej, hiszpańskiej, greckiej i marokańskiej.

Od paru lat coraz bardziej interesuję się i pogłębiam wiedzę z zakresu zdrowej kuchni wegańskiej i superfoods. Brałam udział w licznych szkoleniach z kuchni wegańskiej, kuchni raw, kuchni detoks oraz wegańskiej kuchni indyjskiej (u Hinduski).  Chętnie poprowadzę warsztaty również z tej tematyki.

Warsztaty trwają 3-4 godziny, z czego 2-2,5 godziny przeznaczamy na gotowanie, a pozostały czas na wspólne ucztowanie. Ja zaproponuję menu i zaopatrzenie w składniki, a uczestnicy przygotują od podstaw 4-8 dań (w zależności od liczebności grupy).

Do każdego menu dobieram wina z kuchni danego regionu.

PODRÓŻE

Co roku proponuję wspólne wyjazdy do moich ukochanych miejsc na Ziemi – do zielonej Toskanii i słonecznej Andaluzji.

Nie prowadzę biura podróży, współpracuję z biurami i usługodawcami na miejscu. To wyjazdy partnerskie – wspólnie ustalamy program i decydujemy o kształcie wyjazdu. 

Mam za sobą zorganizowanie kilkunastu wspólnych wypraw. 

To najczęściej wyjazdy typu ‘gourmet trip’ Food&Wine podczas których poznajemy dany region z naciskiem na stronę enoturystyczną i enogastronomiczną – odwiedzamy producentów serów, przetworów i win, próbujemy na miejscu i zaopatrujemy się „na zapas”. Stołujemy się w trattoriach, osteriach, pizzeriach, a w Hiszpanii w tapas barach – miejscach lokalnych, gdzie bywają miejscowi i gdzie dobrze możemy poznać kuchnię danego regionu. Najczęściej są to miejsca prowadzone rodzinnie, a menu zmienia się wraz  z sezonem. Znam takie miejsca w Toskanii i w Andaluzji i bardzo chętnie Was tam zabiorę.