POD SŁOŃCEM TOSKANII jesień 2021

Drogie Kobiety!

Zapraszam Was bardzo serdecznie do spędzenia niezapomnianych chwil w przepięknej, zachwycającej Toskanii w wyłącznie kobiecym gronie

Zostawcie pracę, miejski gwar, pośpiech, stres i obowiązki,

zróbcie coś wyłącznie dla siebie,

wybierzcie się na kobiecy wyjazd w jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie!

Jesienny wyjazd nastawiony jest na pełne zanurzenie się w Toskanii, na odbieranie Toskanii wszystkimi zmysłami. Na odpoczynek, relaks, oderwanie się od miejskiego życia. Na bycie tu i teraz. Na doświadczanie kobiecej mocy i energii.

Będziemy mieszkać w wyjątkowym miejscu – w starym młynie pod Cortoną, w którym moi przyjaciele, Polacy, odnaleźli swoje miejsce na ziemi. W posiadłości właśnie kończy się remont, we wrześniu pierwsze pokoje będą gotowe na przyjęcie gości. To magiczne miejsce, położone w dolinie, przy strumieniu z wodospadem (jak to młyn), z licznymi tarasami, z widokiem na Cortonę, daje niespotykaną możliwość pełnego relaksu, spokoju i poczucia ucieczki od otaczającego świata.

Będziemy poznawać prawdziwe smaki Toskanii. Z zakupionych wspólnie na targu w Camucii warzyw, owoców, serów i innych lokalnych produktów będziemy przygotowywać zdrowe i smaczne toskańskie dania. Będziemy robić sobie kolacje z winem na tarasie, przy świecach, pod rozgwieżdżonym toskańskim niebem. W lokalnym barze wypijemy poranne cappuccino i zjemy świeże cornetto. Pojedziemy do popularnej wśród miejscowych pizzerii, gdzie zjemy najlepszą pizzę (z truflami!). Wino i sery kupimy bezpośrednio u producenta z okolic Montepulciano.

Będziemy spacerować po winnicach, gajach oliwnych, lasach. I oczywiście po starych, kamiennych miasteczkach. Odwiedzimy Cortonę, Arezzo, Montepulciano, pojedziemy nad Jezioro Trazymeńskie i wykąpiemy się w dzikich gorących źródłach w Bagni San Filippo.

Ale też, równie sporo czasu spędzimy na słodkim nicnierobieniu (wł. dolce far niente) – leżąc pośród drzewek oliwnych na jednym z tarasów posiadłości, w której będziemy mieszkać, mocząc nogi w chłodnym strumieniu czy siedząc w podcieniach pod starą glicynią. Z kieliszkiem wina lub filiżanką kawy. Czytając książkę, wystawiając twarz ku słońcu, zanurzając się w ciszy… Razem albo osobno. Na co akurat będziecie miały ochotę!

To wyjazd kobiecy, intymny, kameralny. Przeniesie Was na chwilę w inny świat, w którym poczujecie smak i radość życia, poczujecie się wolne i szczęśliwe! Tutaj naprawdę można znaleźć równowagę

Co proponujemy:

 • 6 dni w Toskanii
 • 1 dzień z noclegiem w Rzymie
 • Codzienną poranną aktywność fizyczną na dworze
 • Warsztaty kulinarne ze zdrowej kuchni toskańskiej
 • Ćwiczenia i warsztaty, podczas których poznacie różnego rodzaju metody i techniki relaksacji, radzenia sobie ze stresem, poprawy samopoczucia i dbania o siebie
 • Wycieczki wg. programu

Szczegółowy opis w dalszej części

TERMIN:

29 września – 6 października (7 noclegów)

KOSZT:

Cena pobytu

+ koszt podróży (samolot, pociąg z lotniska do Rzymu, rezerwacja samochodu, płatne zaliczkowo)

CENA ZAWIERA:

 • Przelot na trasie Warszawa – Rzym Fumicino – Warszawa
 • Zakwaterowanie w apartamentach wiejskiego domu pod Cortoną w Toskanii (w tym pościel i ręczniki, sprzątanie końcowe)
 • 1 nocleg w Rzymie
 • Transport na miejscu (bilet na pociąg z lotniska do Rzymu, wynajem komfortowego samochodu, ubezpieczenie, paliwo, parkometry)
 • Składkę na zakup produktów żywieniowych, z których będziemy przygotowywały śniadania i obiadokolacje
 • Wycieczki wg. ustalonego wspólnie programu

oraz

 • Udział w porannych ćwiczeniach i proponowanych warsztatach (wszystkie informacje w części 'Więcej o wyjeździe’)

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ubezpieczenia (weźcie ze sobą kartę ekuz)
 • Wyżywienia poza miejscem zakwaterowania (w tym 1 posiłek w Rzymie, 1 kolacja w lokalnej pizzerii i ew. inne posiłki w ciągu dnia podczas wycieczek)

Proponuję wziąć ze sobą dodatkowo ok. 100- 150 euro

Liczba uczestniczek: max 6 osób

UWAGA: To promocyjny, niekomercyjny wyjazd partnerski, który organizuję. Cena pokrywa koszty bezpośrednie przelotu, zakwaterowania, transportu (w tym wynajmu samochodu) i częściowo wyżywienia.

POTWIERDZENIEM REZERWACJI miejsca na wyjeździe jest wpłata zaliczki w wysokości 600 zł na poczet zakupu biletu lotniczego i rezerwacji samochodu. Bilety na samolot Warszawa-Rzym-Warszawa kupię dla wszystkich uczestniczek, po zebraniu zaliczek od 4 osób. Oczywiście jest możliwość zakupu biletu samodzielnie i przylot z innego miasta. W takim przypadku również zaliczka w wysokości 600 zł gwarantuje miejsce na naszym wyjeździe.

Więcej o wyjeździe

——

Miejsce

Będziemy mieszkać we wschodniej części Toskanii, w rejonie Val di Chiana, 4 km od Cortony. Współwłaścicielką domu, w którym się zatrzymamy jest autorka książki „W stronę Toskanii. Mój młyn pod Cortoną” https://www.facebook.com/WstroneToskanii

Wycieczki

Planuję wycieczki (oczywiście już w kosztach) np.

 • do Cortony (zwiedzimy m.in. klasztor, gdzie znajduje się grota Św. Franciszka i podjedziemy do domu autorki książki Pod słońcem Toskanii)
 • na targ staroci w Arezzo (to największy targ tego typu w całej Europie, zdecydowanie warto)
 • na cotygodniowy targ warzywny w Camucii pod Cortoną
 • do gorących źródeł w Bagni San Filippo i po drodze do Montepulciano (możemy też zahaczyć o Bagno Vignoni i Pienzę)
 • na spacer nad jezioro Trazymeńskie (Lago Trasimeno)
 • w weekend najprawdopodobniej będą się w okolicy odbywać jesienne festy, na które też możemy pojechać

Co do wycieczek ustalimy wspólnie, będziemy miały wynajęty samochód więc możemy dowolnie nim dysponować.

Wyżywienie

Podczas pobytu będziemy wspólnie przygotowywały posiłki (w formie warsztatów kulinarnych), bazujące na lokalnych sezonowych produktach. Poznacie (bliżej) bardzo popularne w toskańskiej kuchni warzywa, jak fenkuł, karczoch, kwiaty cukinii, bietola oraz np. kaszę farro czy sery pecorino. Oczywiście nie zabraknie znakomitej oliwy i octu balsamicznego, bez których nie wyobrażam sobie toskańskiej kuchni.

Zakładam, że na miejscu będziemy sobie przygotowywały większość posiłków – śniadania i późniejsze obiady/ kolacje. Podczas wycieczek zawsze możemy gdzieś wstąpić na lekki lunch czy włoskim zwyczajem złapać po drodze panino (kanapkę) czy kawałek pizzy.

Pojedziemy na kolację do lokalnej pizzerii, gdzie serwują znakomitą pizzę i dania z makaronem.

Zrobimy sobie również kolację degustacyjną z toskańskimi winami, oliwą, wyborem serów pecorino i chlebem. Opowiem Wam o tych produktach – o rodzajach, sposobach produkcji, o smakach i o tym, jak Toskańczycy wykorzystują je w kuchni.

Ćwiczenia

W miarę możliwości codzienne przed śniadaniem powitamy dzień ćwiczeniami z elementami jogi i pilatesu – na rozbudzenie, energię i dobre samopoczucie w ciągu dnia – które zakończymy krótką medytacją. Wieczorami będzie czas na warsztaty (dla chętnych) z różnego rodzaju prostych technik i zabiegów, które pomagają redukować stres, poprawiają nastrój, dodają energii i ogólnie sprzyjają dbaniu o swoje zdrowie i swój dobrostan.

UWAGA:

Podczas pobytu zaproponuję Wam różne aktywności i sposoby zadbania o siebie, o swoje ciało, duszę i umysł. Ale to Wy będziecie decydować, z czego chcecie skorzystać, co jest Wam aktualnie potrzebne, z czym się czujecie dobrze. Dotyczy to zarówno ćwiczeń, medytacji, proponowanej diety czy wycieczek. Dostosujecie ofertę do siebie. To ma być Wasz najlepszy czas, to Wy wiecie najlepiej, co jest dla Was dobre i co Wam służy.

Celem tego kobiecego wyjazdu jest jak najpełniejsze wykorzystanie czasu z dala od codzienności i zanurzenie się w prawdziwej, nieturystycznej Toskanii

 • Uwolnienie od stresu i napięć
 • Oczyszczenie ciała i uspokojenie umysłu
 • Smakowanie życia tu i teraz
 • Poczucie mocy kobiecego wsparcia
 • Odpoczynek, regeneracja, ukojenie zmysłów

Zapraszam wszystkie kobiety do wspólnego przeżycia pięknych, niezapomnianych chwil na jedynym w swoim rodzaju kobiecym pobycie „Pod słońcem Toskanii!”

Sylwia Wajnbergier

Jeśli chciałabyś dołączyć do wyjazdu napisz do mnie na adres sylwia@domwinaioliwy.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań możesz też zadzwonić pod nr 663 884 431

—————————————-

O mnie

Z wykształcenia jestem psycholożką społeczną i terapeutką rodzinną. Początkowo pracowałam w badaniach rynku, w marketingu, później prowadziłam terapię rodzinną w poradniach zdrowia, w szkołach i w fundacjach pomocowych. Jestem autorką projektu 'Kobiety w Toskanii’ – miałam szczęście mieszkać przez parę lat w tym pięknym miejscu, a swoim zachwytem dzielę się organizując wyjazdy do Toskanii tylko dla kobiet. Prowadziłam bloga kulinarnego (głównie o kuchni włoskiej) i warsztaty kulinarne na temat zdrowego odżywiania. Aktualnie moje życie zawodowe związane jest z fascynującym światem wina.

Zarówno joga jak i pilates obecne są w moim życiu od dawna, ćwiczyłam pod okiem bardzo doświadczonych nauczycieli w Polsce i zagranicą, gdzie mieszkałam. Od kilku lat praktykuję głównie samodzielnie, przede wszystkim vinyasę jogę, ale także power jogę i yin jogę (zależnie od potrzeb, nastroju i pory dnia). W mojej codziennej rutynie obecna jest medytacja i ćwiczenia oddechowe (metoda Wima Hofa) oraz różne sposoby dbania o swój organizm, umysł, o relacje z innymi. Dbam o siebie na różnych płaszczyznach, cały czas poszerzając wiedzę, czerpiąc dużo z nauk Wschodu. Fascynuje mnie ajurweda, tradycyjna medycyna chińska, masaże, aromaterapia czy akupresura. Na wyjeździe chcę się z Wami podzielić swoim doświadczeniem, swoją drogą do uzyskania dobrostanu, dobrego zdrowia, spokojnej głowy i zdrowych relacji z otoczeniem. U mnie tak było, że spotkałam na swojej drodze osoby, które opowiedziały mi o swoich praktykach, sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, ze stresem. Przekazały doświadczenia i zainspirowały do poszukiwań i praktyki własnej. Wierzę, że na naszym kobiecym wyjeździe uda mi się 'zarazić’ Was choć trochę moimi sposobami na dobre życie, w zgodzie z samą sobą i ze światem. Chętnie też posłucham o Waszych sposobach. Wymienimy się doświadczeniami, będziemy wzajemnie się inspirować i szukać mocy w nas. 

Do zobaczenia!

Sylwia

https://www.facebook.com/kobietywtoskanii

Dodaj komentarz